70. a 25. výročie MO MS

17.06.2016

17. júna 2016 sa v priestoroch F-klubu Mestského kultúrneho strediska uskutočnilo výročné zasadnutie Miestneho odboru Matice slovenskej (MO MS) v Moldave nad Bodvou. Slávnostný charakter zasadnutiu dali významné udalosti - 70. výročie prvého a 25. výročie znova založenia MO MS.

Prítomných členov MO MS a  primátora mesta JUDr. Ing. Slavomíra Borovského privítal predseda MO MS František Greguš
Žiaľ, z pozvaných predstaviteľov rôznych mestských spoločenských organizácií a združení, si čas na toto stretnutie nenašiel ani jeden. MO MS je združením, ktorého hlavným poslaním je organizovanie podujatí zameraných na rozvoj národnej kultúrnej činnosti tak aby oslovili obyvateľov mesta a okolia bez ohľadu na národnosť či etnickú príslušnosť.

František Greguš, predseda MO MS, odovzdal ocenenia, ktoré na základe návrhu výboru MO MS udelilo vedenie Matice slovenskej a to zakladateľom MO z roku 1991 a tiež tým členom, ktorí sa v roku 2016 dožili životných jubileí, ktorými boli Oľga Smetanová, Helena Lacková, Erika Csachová, Božena Hučková, Margita Semanová, Sabina Herková, Katarína Gaálová, Anna Gregušová, Miroslav Spišák, Ivan Sokolovský, Jozef Hanula, Vladislav Varga, Regina Lakatová a Magda Vargová.

Na záver oficiálnej časti sa prítomným krátko prihovoril pán primátor. Potom svo - jim vystúpením pozdravila ocenených a všetkých prítomných ženská spevácka sku- pina Živena s harmonikárom. Moldavskí matičiari strávili príjemné piatkové popoludnie a nabrali chuť do ďalšej náročnej práce.

Všetko najlepšie, moldavskí matičiari!