Členská schôdza 2022

31.10.2022

Vo štvrtok 29.9.2022 sa uskutočnila v mestskom kultúrnom stredisku členská schôdza Miestneho odboru Matice slovenskej v Moldave nad Bodvou.

V úvode predseda MO MS v Moldave nad Bodvou František Greguš uvítal a predstavil riaditeľku Domu Matice slovenskej v Košiciach Mgr. Martinu Matečkovú. Pri tomto prvom stretnutí s moldavskými matičiarmi vyjadrila nádej v budúcu vzájomnú vynikajúcu spoluprácu, takú ako bola v predchádzajúcom období.

Členská schôdza sa tematicky niesla v duchu Maticou slovenskou vyhláseného roka za "Rok odkazu Štúrovcov". Predseda MO MS v Moldave nad Bodvou prítomným v krátkom referáte priblížil najvýznamnejšie udalosti štúrovského obdobia a predstavil politický program a ľudovýchovnú činnosť štúrovcov.

Predseda MO MS vyjadril radosť nad spoločným stretnutím členskej základe, ktorá sa uskutočnila po dlhšej dobe. Predniesol správu o činnosti, v ktorej spomenul podujatia, ktoré boli naplánované, no pre pandemické opatrenia sa uskutočniť nemohli a zhodnotil uskutočnené podujatia. Pokračovalo sa správou o hospodárení MO MS. Čo sa týka plánov do budúcnosti vytýčili sa ciele MO MS a predložili sa plánované podujatia do konca roka.

Pri príležitosti životného jubilea a za dlhoročnú činnosť pri napĺňaní programu Matice slovenskej odovzdala riaditeľka DMS Košice Mgr. Martina Matečková jubilantom ďakovné listy DMS Košice. Milou pozornosťou pre ocenených bola červená ruža.

Oslavujúci jubilanti

• Emília Sabolová 80r.
  • Štefan Lacko 80 r.
  • Helena Lacková
  • Emília Pásztorová 75 r.
  • Miroslav Spišák 70 r.
  • Mária Spišáková 70 r.

Po oficiálnej časti nasledovalo vystúpenie ženskej speváckej skupiny Živena, ktoré bolo milým spestrením spoločného stretnutia matičiarov. Po krásnych pesničkách nasledovala živá diskusia spojená s občerstvením. Najviac sa všetkým páčila torta s matičným znakom a nápisom MATICA SLOVENSKÁ, ktorú pre túto schôdzu zabezpečila nová členka MO MS Mgr. Diana Hroncová. Nádherne vyzerajúca torta chutila vynikajúco.

V spoločnosti milých, dobrých a zanietených matičiarov uteká čas veľmi rýchlo. Stretnutie bolo veľmi podnetné a ja želám moldavským matičiarom veľa sily a matičného elánu pri uskutočňovaní svojich cieľov.