Valné zhromaždenie 2023

11.08.2023

V Mestskom kultúrnom stredisku  sa 23. júna 2023 uskutočnilo valné zhromaždenie tunajšieho MO MS.
Po krátkom historickom úvode nasledovali informácie o činnosti miestneho odboru, jeho hospodárení a náčrt ďalšej činnosti.
Pokračovalo sa voľbou do orgánov miestneho odboru. Pozíciu predsedu obhájil František Greguš, ktorý sa poďakoval za prejavenú dôveru.
Po oficiálnej časti nasledovala diskusia, v ktorej riaditeľka Domu Matice slovenskej v Košiciach Martina Matečková oboznámila prítomných s pripravovanými slávnosťami pri príležitosti 160. výročia vzniku Matice slovenskej a zodpovedala otázky prítomných.
Do debaty svojimi postrehmi prispel aj člen Výboru Matice slovenskej Michal Matečka.
Pri príležitosti životného jubilea a za dlhoročnú činnosť pri napĺňaní programu Matice slovenskej boli jubilantom odovzdané ďakovné listy Domu MS v Košiciach.

Jubilanti

• Ing. Filip Sabol     85 rokov
  • Marta Bojsková    80 rokov
  • Gizela Koréová     80 rokov
  • Štefania Sokolovská   80 rokov
  • Ing. Antón Potanko   80 rokov
  • Ing. Emília Bariová   75 rokov
  • Miloslava Flachbartová  70 rokov
  • Anna Fajčaková  65 rokov
  • Gertrúda Fričová  65 rokov

Milou pozornosťou pre ocenených boli krásne červené ruže a knihu ako sponzorský dar od pani MUDr. Eriky Csachovej.
Záver spoločného vrelého stretnutia matičiarov z mesta Moldava nad Bodvou spestril spev ženskej speváckej skupiny  Živena.